אינטל נכנסת לסביבת העבודה של פרוייקט Arduino

פורסם ב-דצמבר 29, 2013

כרטיס Galileo המפתיע מבוסס על מעבד היישומים 32 ביט Intel® Quark SoC X1000. למרות שהוא מבוסס על ארכיטקטורת אינטל הוא תואם בחומרה ובתוכנה לממשקי ההתחברות של כרטיסי Arduino

Share via Whatsapp

חברת אינטל (Intel) פיתחה כרטיס מיקרו-בקר בשם Galileo, התואם לכרטיסי הקוד הפתוח Arduino.

INTEL-GALILEO

כרטיס Galileo המפתיע מבוסס על מעבד היישומים 32 ביט Intel® Quark SoC X1000. למרות שהוא מבוסס על ארכיטקטורת אינטל הוא תואם בחומרה ובתוכנה לממשקי ההתחברות של כרטיסי Arduino.

INTEL-Quark-SoC-X1000הוא מתוכנן לתמוך באבזרים הפועלים במתחים של 3.3V או 5V, למרות שמתח העבודה של המעבד הוא 5V. בנוסף לתמיכה המובנית בסביבת Arduino, כולל כרטיס Galileo גם פורטים מוכרים בתקני PC סטנדרטיים, בהם: חריץ mini-PCI Express, פורט איתרנט 100Mb, חריץ Micro-SD, ממשק טורי RS-232 וחריצי USB. הכרטיס מגיע עם זיכרון פלאש מובנה מסוג NOR בנפח של 8MByte.

קהילת סטודנטים וחובבים

מדובר בכניסה מעניינת של אינטל לתחום חדש. מחשב Arduino הוא כרטיס בקרה שפותח במטרה להקל אל הנגישת של לפרוייקטים שונים המבוצעים על-ידי חובבים או אנשים שאינם מהנדסי אלקטרוניקה במקצועם, בדומה לכרטיסי המחשב Raspberry. המחשב מבוסס על תכנון של חומרה שיתופית (Open Source), כולל כרטיס מודפס שניתן לייצרו באמצעים פשוטים, ומעבד Atmel AVR בעל 8 ביטים שהיה המיקרו-בקר הראשון בתעשייה בעל זיכרון פלאש, או מעבד Atmel ARM בעל 32 ביטים.

אחד מהיתרונות הייחודיים של מחשבי Arduino הוא היכולת להתחברות קלה אל אמצעים חיצוניים, כולל אל PC, לצורך תיכנות הכרטיס בלא צורך באבזרים מיוחדים. הפרוייקט שהחל בשנת 2005 כפרוייקט לשימושם של סטודנטים באיטליה, מתחיל בשנה האחרונה לצבור תאוצה, ועד היום יצאו קרוב ל-20 גרסאות מסחריות של הכרטיס. הפעילות בתחום מתואמת באמצעות פרוייקט Arduino, באתר http://arduino.cc/.

Programming

Galileo can be programmed with the Arduino software (download). When you are ready to upload the sketch to the board, program Galileo through the USB Client port by selecting "Intel Galileo" as your board in the Arduino IDE. Connect Galileo's port labelled USB Client (the one closest to the Ethernet) to your computer. For details, see the reference, tutorials and Intel Galileo Getting Started Guide. Rather than requiring a physical press of the reset button before an upload, Galileo is designed to be reset by software running on a connected computer.

More information: Intel Galileo

פורסם בקטגוריות: Embedded , Processors , כללי