חברת TI חשפה משדר NFC חדש, RF430FRL152H

פורסם ב-דצמבר 15, 2014

המשדר עומד בתקן ISO 15693. להערכת החברה, RF430FRL152H הוא משדר ה-NFC הראשון בתעשייה הניתן לתכנות מלא

Share via Whatsapp

TI NFCלהערכת החברה, RF430FRL152H הוא משדר ה-NFC הראשון בתעשייה הניתן לתכנות מלא

חברת Texas Instruments חשפה את משדר ה-NFC החדש מדגם RF430FRL152H, אשר עומד בתקן ISO 15693. הוא בעל תדר עבודה של 13.56MHZ ומשלב בתוכו מיקרו-בקר עם הספק מאוד נמוך וזיכרון בלתי נדיף מסוג FRAM.

המשדר החדש הוא מערכת על שבב (SoC) ומשלב בתוכו ממשקים רבים כמו: תקשורת טווח אפס (NFC) העומדת בתקן ISO 15693, מיקרו-בקר מתוכנת (MCU), זכרון בלתי נדיף FRAM, ממיר אנלוגי לדיגיטלי (ADC) וממשק תקשורת SPI או I2C.

המשדר מסוגל לעבוד במצב פאסיבי מלא, כלומר ללא סוללה (battery-less), או במצב אקטיבי למחצה על מנת לקבל חיי סוללה ארוכים במגוון רחב של אפליקציות כמו שימוש תעשייתי, רפואי, טכנולוגיה לבישה או טכנולוגיות עקיבה (Asset tracking) .

התכונות החשובות של משדר NFC החדש של TI כוללים בין השאר תמיכה בתקשורת אלחוטית ומתאים לממשק RFID בתקנים ISO/IEC 15693, ISO/IEC 18000-3. הוא מתוכנן לעבוד ב-2 מצבי עבודה: מצב עבודה של סוללה חד-תאית (single-cell-battery) במתח של 1.5V או במצב עבודה ללא סוללה כאשר במצב זה הוא לוקח את האנרגיה משדה RF המתפתח במקלט NFC. בעל ניהול הספק חכם להבטחת חיי סוללה ארוכים.

דיאגרמת מלבנים פונקציטונלית. להגדלה, הקליקו על התמונה
דיאגרמת מלבנים פונקציונלית. להגדלה, הקליקו על התמונה

המשדר כולל ממיר אנלוגי לדיגיטלי (ADC) מסוג 14-bit-sigma עם זרם כניסה נמוך מאוד, רעש נמוך ו-offset מאוד נמוך, המאשר להתחבר ל-3 חיישני טמפרטורה חיצוניים נוספים. (בנוסף לחיישן המשולב בתוך השבב). ממשק תקשורת SPI או I2C מעניק תמיכה בחיישנים דיגיטליים או חיבור למערכת חיצונית.

תוכנה יעודית הצרובה בזיכרון ROM מנהלת את תקשורת ה-RF וקריאת הנתונים מהחיישנים. ניתן לשנות את קצב הדגימה, ערכי סף של המדידה ואזעקות (Alarms). בנוסף לאפשרות של אחסון מידע בזיכרון הבלתי נדיף מסוג FRAM הוא מאפשר לשנות ולהרחיב את התוכנה.

למידע נוסף: RF430FRL152H

פורסם בקטגוריות: MCU , כללי